Wien Donauinsel Cafe-Falk-Lauf
2003-03-22


Cafe-Falk-Lauf - 10k

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Rang  Stnr  Name                            Jg  Verein/Ort               NAT  Klasse     Kl-R  Runde1/Rg.      Runde2/Rg.      Gesamt     km/h    min/km   
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

   1   183  Kummerer Lukas                  77  LC Waldviertel           AUT  M-AK1         1  16:12/2.        16:42/1.        0:32:54    18.24   3:17   
   2   129  Müllner Wolfgang                75  Wien                     AUT  M-AK1         2  16:11/1.        16:52/2.        0:33:03    18.15   3:18   
   3   255  Swoboda Georg                   78  SKV Berufsfeuerwehr Wie  AUT  M-AK1         3  17:15/3.        17:18/3.        0:34:33    17.37   3:27   
   4   187  Prettenhofer Heinz              76  Ulc Mödling              AUT  M-AK1         4  17:15/5.        17:18/4.        0:34:33    17.37   3:27   
   5   174  Karall Andreas                  67  LC Hochwasser            AUT  M-AK2         1  17:15/6.        17:21/5.        0:34:37    17.33   3:27   
   6   236  Kratochvil Roman                72  99ers Mödling Sa         AUT  M-AK2         2  17:15/4.        17:26/6.        0:34:41    17.30   3:28   
   7    46  Huemer Klemens                  73  Wien                     AUT  M-AK2         3  17:21/9.        17:29/8.        0:34:50    17.22   3:29   
   8   348  Rudel Martin                    61  Wiener Neustadt          AUT  M-SK1         1  17:15/7.        17:39/9.        0:34:55    17.18   3:29   
   9   216  Zankl Manuel                    79  GSK                      AUT  M-AK1         5  17:19/8.        17:42/10.       0:35:01    17.13   3:30   
  10   219  Mistelbauer Michael             64  LG Südkärnten            AUT  M-AK2         4  17:27/12.       17:53/14.       0:35:21    16.97   3:32   
  11   105  Rascher Uwe                     75  HSV Ironman Klagenfurt   AUT  M-AK1         6  17:53/21.       17:28/7.        0:35:22    16.97   3:32   
  12   340  Freinberger Franz               64  LCU Euratsfeld           AUT  M-AK2         5  17:21/11.       18:03/18.       0:35:25    16.94   3:32   
  13     2  Podany Stefan                   86  Tri Kagran               AUT  M-Jug.        1  17:52/20.       17:42/11.       0:35:35    16.86   3:33   
  14   250  Schlapschy Julius               69  LC Waldviertel           AUT  M-AK2         6  17:21/10.       18:16/21.       0:35:37    16.85   3:33   
  15   132  Kusolitsch Harald               70  HSV Tria Gerlinger Amst  AUT  M-AK2         7  17:42/18.       17:56/16.       0:35:39    16.83   3:33   
  16   384  Fink Andreas                    69  LCU Euratsfeld           AUT  M-AK2         8  17:41/16.       18:01/17.       0:35:42    16.81   3:34   
  17     4  Leder Moritz                    86  Tri Kagran               AUT  M-Jug.        2  17:54/23.       17:49/12.       0:35:44    16.79   3:34   
  18   193  Ditto Manfred                   60  RC Hoval Birkfeld        AUT  M-SK1         2  17:42/17.       18:04/19.       0:35:46    16.78   3:34   
  19     9  Neworal Alexander               61  Tri Kagran               AUT  M-SK1         3  17:53/21.       17:54/15.       0:35:48    16.76   3:34   
  20   137  Dullnig Peter                   80  Wien                     AUT  M-AK1         7  17:35/14.       18:17/23.       0:35:52    16.73   3:35   
  21    57  Pospisil Jan, Mag.              74  Www.Cirsa.At             AUT  M-AK1         8  17:32/13.       18:25/26.       0:35:58    16.68   3:35   
  22   230  Tuma Alexander                  77  Union Perchtoldsdorf     AUT  M-AK1         9  18:12/31.       17:50/13.       0:36:02    16.65   3:36   
  23   243  Karlitzky Felix, Mag.           65  Union Perchtoldsdorf     AUT  M-AK2         9  17:56/25.       18:06/20.       0:36:03    16.64   3:36   
  24     1  Halmer Christian                63  Tri Kagran               AUT  M-SK1         4  17:46/19.       18:18/24.       0:36:05    16.63   3:36   
  25   299  Friedrich Peter, Ding           60  Leobersdorf              AUT  M-SK1         5  17:35/15.       18:40/31.       0:36:16    16.54   3:37   
  26     3  Leder Sebastian                 85  Tri Kagran               AUT  M-Jun.        1  17:54/24.       18:24/25.       0:36:18    16.53   3:37   
  27   226  Rybak Johnny                    61  Union Perchtoldsdorf     AUT  M-SK1         6  18:12/33.       18:16/22.       0:36:29    16.45   3:38   
  28   375  Pichler Jochen                  67  Wien                     AUT  M-AK2        10  17:56/26.       18:34/29.       0:36:31    16.43   3:39   
  29   224  Braunger Christian              57  TCW Stadler              AUT  M-SK1         7  17:59/28.       18:34/28.       0:36:34    16.41   3:39   
  30   122  Janda Robert                    75  HSV Tria Gerlinger Amst  AUT  M-AK1        10  17:57/27.       18:40/32.       0:36:37    16.39   3:39   
  31   178  Zischg Robert, Ddr.             63  USV Weißbach             AUT  M-SK1         8  18:08/30.       18:42/34.       0:36:51    16.28   3:41   
  32   195  Fischer Roland                  68  ATSV Nurmi Ternitz       AUT  M-AK2        11  18:00/29.       18:51/37.       0:36:51    16.28   3:41   
  33    83  Zoubek Andreas, Dr.Med          57  99ers Mödling Sa         AUT  M-SK1         9  18:20/41.       18:35/30.       0:36:56    16.25   3:41   
  34   223  Haller Rene                     67  Union Perchtoldsdorf     AUT  M-AK2        12  18:12/32.       18:48/35.       0:37:00    16.22   3:42   
  35    26  Raimund Willy, Dipl.Ing.        70  E.V.A.                   AUT  M-AK2        13  18:19/38.       18:42/33.       0:37:01    16.21   3:42   
  36   253  Steininger Stefan               75  Union Perchtoldsdorf     AUT  M-AK1        11  18:13/34.       18:53/38.       0:37:06    16.17   3:42   
  37   228  Zederbauer Alfred               57  LC Strasshof             AUT  M-SK1        10  18:20/39.       18:49/36.       0:37:10    16.14   3:43   
  38     6  Langberg Gregor                 79  Tri Kagran               AUT  M-AK1        12  18:21/42.       18:54/39.       0:37:16    16.10   3:43   
  39   248  Seiberl Rudi                    71  Sport Nora               AUT  M-AK2        14  18:20/40.       18:59/41.       0:37:20    16.07   3:44   
  40   204  Schiffer Michael                66  www.freeeagel.at         AUT  M-AK2        15  18:17/36.       19:04/42.       0:37:21    16.06   3:44   
  41    76  Gstöttner Gerhard, Di           69  Wien                     AUT  M-AK2        16  18:17/35.       19:05/43.       0:37:22    16.06   3:44   
  42   175  Pirschtl Thomas                 72  HSV Tria Amstetten Gerl  AUT  M-AK2        17  19:00/55.       18:27/27.       0:37:28    16.01   3:44   
  43   142  Praher Christian, Di            70  Union Rohrbach           AUT  M-AK2        18  18:51/50.       18:55/40.       0:37:47    15.88   3:46   
  44   128  Syrovatka Jakob                 84  Tri Rls Sport            AUT  M-Jun.        2  18:47/49.       19:12/45.       0:38:00    15.79   3:48   
  45   378  Aicholzer Martin                63  SC Weyer                 AUT  M-SK1        11  18:19/37.       19:42/58.       0:38:01    15.78   3:48   
  46   166  Pably Werner                    68  Wien                     AUT  M-AK2        19  18:44/46.       19:25/48.       0:38:09    15.73   3:48   
  47   383  Kumpera Roland                  86  Tri Kagran               AUT  M-Jug.        3  18:44/48.       19:25/49.       0:38:10    15.72   3:49   
  48    71  Köhler Heinz                    60  Tri Kagran               AUT  M-SK1        12  18:42/43.       19:33/52.       0:38:15    15.69   3:49   
  49   373  Fellner Günter                  69  LC Cafe Haferl           AUT  M-AK2        20  18:43/45.       19:35/55.       0:38:18    15.67   3:49   
  50   295  Hochmeister Martin, Ing.        76  Wiener Landesskiverband  AUT  M-AK1        13  18:44/47.       19:36/56.       0:38:20    15.65   3:50   
  51   196  Newetschny Johann               54  Ult Deutsch Wagram       AUT  M-SK1        13  18:54/52.       19:26/50.       0:38:20    15.65   3:50   
  52   298  Machinek Martin                 83  Wien                     AUT  M-Jun.        3  18:42/44.       19:52/65.       0:38:35    15.55   3:51   
  53   184  Gruber Ali, Dipl. Ing.          67  Korneuburg               AUT  M-AK2        21  19:10/58.       19:27/51.       0:38:37    15.54   3:51   
  54   203  Held Alexander                  57  EKTC Klosterneuburg      AUT  M-SK1        14  18:54/53.       19:43/59.       0:38:38    15.53   3:51   
  55   170  Pernold Daniel                  81  Tri Rls Sport            AUT  M-U23         1  18:53/51.       19:49/62.       0:38:42    15.50   3:52   
  56   131  Peretti Thomas                  81  Wien                     AUT  M-U23         2  19:10/60.       19:34/53.       0:38:44    15.49   3:52   
  57   314  Platteter Harald                69  ASV Andlersdorf          AUT  M-AK2        22  18:54/54.       19:54/67.       0:38:48    15.46   3:52   
  58    80  Schellerer Marcus               63  Rittal Running           AUT  M-SK1        15  19:44/75.       19:09/44.       0:38:53    15.43   3:53   
  59   290  Boehm Ronnie                    80  Tri Rls Sport            AUT  M-AK1        14  19:17/64.       19:37/57.       0:38:54    15.42   3:53   
  60    49  Rack Manfred                    62  Plechis Power Team       AUT  M-SK1        16  19:22/66.       19:34/54.       0:38:57    15.40   3:53   
  61   221  Kaltenbrunner Karl              56  LCU Euratsfeld           AUT  M-SK1        17  19:10/59.       19:47/61.       0:38:58    15.40   3:53   
  62   151  Kunar Gerald, Ing.              66  Mürzzuschlag             AUT  M-AK2        23  19:42/74.       19:21/47.       0:39:03    15.36   3:54   
  63   210  Hobel Johannes                  72  Wien                     AUT  M-AK2        24  19:21/65.       19:47/60.       0:39:08    15.33   3:54   
  64   225  Huber Christian                 79  Bisamberg                AUT  M-AK1        15  19:08/56.       20:00/73.       0:39:08    15.33   3:54   
  65   372  Ochsner Marcus                  71  LC Erste Bank            AUT  M-AK2        25  19:24/67.       19:52/64.       0:39:17    15.27   3:55   
  66   206  Ungar Hubert                    71  LC Blattla               AUT  M-AK2        26  19:34/72.       19:55/68.       0:39:30    15.19   3:57   
  67   165  Kleinpaul Roland                57  ÖSV                      AUT  M-SK1        18  19:33/71.       19:58/72.       0:39:32    15.18   3:57   
  68   321  Weiss Daniel                    87  Wien                     AUT  M-Jug.        4  19:09/57.       20:30/84.       0:39:40    15.13   3:58   
  69   189  Csmarits Johannes, Ing.         79  Lucky Snick              AUT  M-AK1        16  20:28/98.       19:15/46.       0:39:43    15.11   3:58   
  70   313  Jaretz Thomas, Mag.             67  ULC Profi Weinland       AUT  M-AK2        27  19:16/63.       20:27/82.       0:39:44    15.10   3:58   
  71   229  Williwald Christian             69  Wien                     AUT  M-AK2        28  19:53/78.       19:52/66.       0:39:46    15.09   3:58   
  72   179  Urianek Peter, Mag              71  Team Sport Nora          AUT  M-AK2        29  19:58/83.       19:50/63.       0:39:48    15.08   3:58   
  73   349  Kozbial Jan                     54  Wien                     AUT  M-SK1        19  19:35/73.       20:14/77.       0:39:49    15.07   3:58   
  74   297  Urlesberger Franz               71  Uyc Wolfgangsee          AUT  M-AK2        30  19:15/61.       20:35/87.       0:39:50    15.06   3:59   
  75   162  Gerersdorfer Timo               71  Uyc Neusiedlersee        AUT  M-AK2        31  19:15/62.       20:35/88.       0:39:51    15.06   3:59   
  76   126  Pichler Maik, Ing               77  Wien                     AUT  M-AK1        17  19:29/70.       20:25/80.       0:39:54    15.04   3:59   
  77   331  Epply Martin                    63  Wien                     AUT  M-SK1        20  20:00/85.       19:55/70.       0:39:56    15.03   3:59   
  78   190  Schramek Ernst                  61  Wien                     AUT  M-SK1        21  20:01/86.       19:55/69.       0:39:57    15.02   3:59   
  79   116  Kothbauer Christoph, Mag.       67  Wien                     AUT  M-AK2        32  20:02/88.       19:57/71.       0:39:59    15.01   3:59   
  80    38  Stachowetz Helmut               61  LC Waldviertel           AUT  M-SK1        22  19:54/79.       20:09/75.       0:40:03    14.98   4:00   
  81   301  Bartl Walter                    60  Mödling                  AUT  M-SK1        23  19:58/84.       20:10/76.       0:40:09    14.94   4:00   
  82   177  Buchberger Thomas, Dr.          56  Wien                     AUT  M-SK1        24  20:01/87.       20:17/78.       0:40:19    14.88   4:01   
  83   315  Janneau David                   80  Wien                     AUT  M-AK1        18  20:20/92.       20:07/74.       0:40:28    14.83   4:02   
  84   377  Blümel Christian                68  Wien                     AUT  M-AK2        33  19:57/82.       20:36/89.       0:40:34    14.79   4:03   
  85    50  Hartl Rudolf, Di.               52  Wien                     AUT  M-SK2         1  19:55/81.       20:41/91.       0:40:36    14.78   4:03   
  86   167  Resnitschek Stefan              70  HSV Tria Gerlinger Amst  AUT  M-AK2        34  19:54/80.       20:45/92.       0:40:40    14.75   4:04   
  87    10  Hafner Andreas                  85  Tri Kagran               AUT  M-Jun.        4  19:25/68.       21:19/107.      0:40:45    14.72   4:04   
  88   379  Kopinitz Markus                 88  Tri Kagran               AUT  M-Jug.        5  19:25/69.       21:19/106.      0:40:45    14.72   4:04   
  89   125  Oberleitner Manfred, Ing.       59  Tri Union Wien           AUT  M-SK1        25  20:24/95.       20:26/81.       0:40:50    14.69   4:05   
  90   192  Weißenböck Richard              66  Wíen                     AUT  M-AK2        35  20:27/97.       20:24/79.       0:40:52    14.68   4:05   
  91   169  Wondrak Martin                  68  HSV Tria Gerlinger Amst  AUT  M-AK2        36  20:24/96.       20:29/83.       0:40:54    14.67   4:05   
  92   231  Kreil Christian                 66  Atrium Steyr             AUT  M-AK2        37  19:50/77.       21:05/100.      0:40:56    14.66   4:05   
  93    22  Richter Paul                    65  Www.Free Eagle.At        AUT  M-AK2        38  20:31/100.      20:35/86.       0:41:06    14.60   4:06   
  94   296  Raicher Peter                   65  Wien                     AUT  M-AK2        39  20:23/94.       20:48/93.       0:41:12    14.56   4:07   
  95   191  Manfred-Stark Manfred, Manfred  63  Tri Rls Sport            AUT  M-SK1        26  20:21/93.       20:52/95.       0:41:14    14.55   4:07   
  96    81  Schuscha Wolfgang               60  Tri Team Chaos           AUT  M-SK1        27  20:11/90.       21:08/102.      0:41:19    14.52   4:07   
  97   346  Mühl Martin                     79  Wien                     AUT  M-AK1        19  20:54/108.      20:31/85.       0:41:25    14.49   4:08   
  98   102  Seifert Christian               60  TV Gersthof              AUT  M-SK1        28  20:11/89.       21:23/109.      0:41:34    14.43   4:09   
  99   220  Gerstl Gertrude                 55  LCU Euratsfeld           AUT  W-SK1         1  20:39/102.      20:56/96.       0:41:35    14.43   4:09   
 100   323  Tschanun Markus                 64  Wien                     AUT  M-AK2        40  20:57/109.      20:40/90.       0:41:37    14.42   4:09   
 101   213  Wallner Christa                 71  Wien                     AUT  W-AK2         1  20:46/107.      21:03/99.       0:41:50    14.34   4:11   
 102   113  Stöger Robert                   58  Wien                     AUT  M-SK1        29  21:01/110.      20:49/94.       0:41:50    14.34   4:11   
 103   205  Schiffer Andrea                 58  LC Waldviertel           AUT  W-SK1         2  20:46/106.      21:05/101.      0:41:51    14.34   4:11   
 104   156  Führer Gerald, Ing.             73  Wien                     AUT  M-AK2        41  19:47/76.       22:04/126.      0:41:52    14.33   4:11   
 105   330  Lang Roman                      72  Wien                     AUT  M-AK2        42  20:29/99.       21:45/113.      0:42:15    14.20   4:13   
 106   133  Teufl Sandra                    74  LCU Euratsfeld           AUT  W-AK1         1  20:45/105.      21:30/111.      0:42:15    14.20   4:13   
 107   385  Popp Alexander, Dr.             74  Wien                     AUT  M-AK1        20  20:12/91.       22:04/125.      0:42:16    14.20   4:13   
 108   202  Manschein Siegfried             66  Gaweinstal               AUT  M-AK2        43  21:30/122.      20:56/97.       0:42:26    14.14   4:14   
 109    66  Ortner Thomas                   70  Wien                     AUT  M-AK2        44  21:15/114.      21:14/104.      0:42:29    14.12   4:14   
 110   207  Petsch Erwin                    66  Wien                     AUT  M-AK2        45  20:44/103.      21:45/114.      0:42:30    14.12   4:15   
 111   194  Kainz Christa                   66  ULT Deutsch Wagram       AUT  W-AK2         2  21:22/119.      21:21/108.      0:42:43    14.05   4:16   
 112   354  Mikocki Stephan                 59  Wien                     AUT  M-SK1        30  21:17/117.      21:29/110.      0:42:47    14.02   4:16   
 113    40  Maak Frank                      66  Wien                     GER  M-AK2        46  20:38/101.      22:10/130.      0:42:49    14.01   4:16   
 114   164  Schiessel Martin                72  Wien                     AUT  M-AK2        47  21:41/127.      21:10/103.      0:42:52    14.00   4:17   
 115   211  Lesjak Werner                   73  Wien                     AUT  M-AK2        48  21:02/111.      21:51/119.      0:42:53    13.99   4:17   
 116    93  Weissborn Werner                70  Stetten                  AUT  M-AK2        49  20:45/104.      22:15/133.      0:43:00    13.95   4:18   
 117   120  Simetits Herbert                58  Wien                     AUT  M-SK1        31  21:10/112.      21:51/118.      0:43:01    13.95   4:18   
 118    79  Geringer Reinhard               62  LC Cafe Haferl           AUT  M-SK1        32  21:11/113.      21:54/120.      0:43:05    13.93   4:18   
 119   353  Hirsch Günter, Ing.             62  Wien                     AUT  M-SK1        33  21:23/120.      21:46/115.      0:43:10    13.90   4:19   
 120   347  Sauer Manfred                   69  Wien                     AUT  M-AK2        50  21:15/115.      22:06/127.      0:43:22    13.84   4:20   
 121    53  Parits Tina                     80  Siegendorf               AUT  W-AK1         2  21:54/131.      21:41/112.      0:43:35    13.77   4:21   
 122   117  Hammer Martin, Mag              67  Lila                     AUT  M-AK2        51  21:16/116.      22:32/139.      0:43:48    13.70   4:22   
 123   112  Huber Markus                    73  Gross Enzersdorf         AUT  M-AK2        52  21:19/118.      22:31/138.      0:43:51    13.68   4:23   
 124    41  Ryznar Franz, Di                58  Wien                     AUT  M-SK1        34  22:06/142.      21:50/117.      0:43:56    13.66   4:23   
 125    72  Waldmann Peter                  68  Mödling                  AUT  M-AK2        53  21:45/129.      22:19/135.      0:44:05    13.61   4:24   
 126   369  Charwot Andreas                 65  LC Wienerwaldsee         AUT  M-AK2        54  22:46/161.      21:18/105.      0:44:05    13.61   4:24   
 127   201  Bold Johann                     56  Wilfersdorf              AUT  M-SK1        35  21:54/132.      22:11/132.      0:44:06    13.61   4:24   
 128   362  Weiss Anton                     58  Wien                     AUT  M-SK1        36  21:58/136.      22:08/128.      0:44:06    13.61   4:24   
 129    95  Gall Harald                     74  FC Edelweiß              AUT  M-AK1        21  21:57/135.      22:11/131.      0:44:08    13.60   4:24   
 130   293  Gastinger Erwin, Ing            65  Wien                     AUT  M-AK2        55  23:07/170.      21:02/98.       0:44:10    13.58   4:25   
 131    73  Pähler Werner                   67  Maria Enzersdorf         AUT  M-AK2        56  22:08/144.      22:01/124.      0:44:10    13.58   4:25   
 132    12  Ebner Christof, Dr.             63  LC Tempo Allergie        AUT  M-SK1        37  22:13/147.      21:58/121.      0:44:11    13.58   4:25   
 133   115  Soldan Manfred                  61  Achau                    AUT  M-SK1        38  22:16/148.      22:00/123.      0:44:16    13.55   4:25   
 134    54  Parits Adelheid                 48  Siegendorf               AUT  W-SK2         1  22:20/152.      21:58/122.      0:44:19    13.54   4:25   
 135   227  Schmidt Wolfgang                60  Wien                     AUT  M-SK1        39  22:04/139.      22:15/134.      0:44:20    13.53   4:26   
 136   374  Kaufmann Andreas                62  Wien                     AUT  M-SK1        40  21:38/124.      22:42/143.      0:44:20    13.53   4:26   
 137   143  Geyser Wolfgang                 64  Korneuburg               AUT  M-AK2        57  22:37/157.      21:48/116.      0:44:25    13.51   4:26   
 138   153  Kondor Ines, Mag.               67  SV Marswiese             AUT  W-AK2         3  21:55/133.      22:33/140.      0:44:29    13.49   4:26   
 139   370  Kronberger Sylvia, DR           76  Wien                     AUT  W-AK1         3  21:26/121.      23:07/152.      0:44:33    13.47   4:27   
 140   181  Horvat Anton, Dr                49  Wien                     AUT  M-SK2         2  22:16/150.      22:28/136.      0:44:45    13.41   4:28   
 141    84  Mayr Harald                     59  TCW                      AUT  M-SK1        41  21:37/123.      23:09/155.      0:44:47    13.40   4:28   
 142    45  Graner Manuela                  74  Wien                     AUT  W-AK1         4  21:43/128.      23:04/151.      0:44:47    13.40   4:28   
 143    78  Geringer Gerald                 60  Gr. Enzersdorf           AUT  M-SK1        42  22:02/137.      22:45/145.      0:44:48    13.39   4:28   
 144    43  Kommar Siegfried, Dr.           56  Wien                     AUT  M-SK1        43  22:10/145.      22:37/141.      0:44:48    13.39   4:28   
 145   163  Ziering Lena                    82  Tri Rls Sport            AUT  W-U23         1  21:39/125.      23:09/156.      0:44:48    13.39   4:28   
 146   232  Gedlicka Claudia, Dr.           76  99ïErs Mödling           AUT  W-AK1         5  22:05/140.      22:44/144.      0:44:49    13.39   4:28   
 147   197  Kaltenhauser Robert, Sen.       62  Grünbach                 AUT  M-SK1        44  21:56/134.      22:58/149.      0:44:55    13.36   4:29   
 148   386  Resch Peter                     74  Schönherr                AUT  M-AK1        22  21:47/130.      23:12/158.      0:44:59    13.34   4:29   
 149   127  Glaser Helmut                   68  Casinos Austria          AUT  M-AK2        58  22:29/156.      22:31/137.      0:45:01    13.33   4:30   
 150   217  Dax Christoff                   69  Wien                     AUT  M-AK2        59  22:53/165.      22:09/129.      0:45:02    13.32   4:30   
 151   309  Wessely Franz                   63  Wien                     AUT  M-SK1        45  22:07/143.      22:58/148.      0:45:06    13.30   4:30   
 152   343  Triebl Franz                    68  Wien                     AUT  M-AK2        60  22:21/153.      23:08/154.      0:45:30    13.19   4:33   
 153   364  Dressler Dieter, Dip. Ing.      54  Wien                     AUT  M-SK1        46  22:12/146.      23:19/160.      0:45:31    13.18   4:33   
 154   160  Hager Gerhard                   78  Hofstetten               AUT  M-AK1        23  22:54/166.      22:40/142.      0:45:34    13.17   4:33   
 155   149  Löcker Peter                    74  Wien                     AUT  M-AK1        24  22:03/138.      23:31/171.      0:45:34    13.17   4:33   
 156   382  Kumpera Cornelia                88  Tri Kagran               AUT  W-Jug.        1  22:16/149.      23:21/163.      0:45:37    13.15   4:33   
 157   344  Kaiser Harald                   68  Wien                     AUT  M-AK2        61  22:17/151.      23:27/168.      0:45:44    13.12   4:34   
 158   235  Löffler Peter                   49  Wien                     AUT  M-SK2         3  22:05/141.      23:39/175.      0:45:44    13.12   4:34   
 159   327  Nießner Manfred                 62  Wien                     AUT  M-SK1        47  22:58/168.      22:48/146.      0:45:46    13.11   4:34   
 160    87  Jorde Angie                     70  Aufschlag                AUT  W-AK2         4  22:23/155.      23:22/164.      0:45:46    13.11   4:34   
 161    97  Weiss Martin                    62  Wien                     AUT  M-SK1        48  22:38/158.      23:08/153.      0:45:47    13.11   4:34   
 162   155  Hössinger Johann                57  Wien                     AUT  M-SK1        49  21:40/126.      24:14/191.      0:45:55    13.07   4:35   
 163   161  Kubicek Franz                   71  Tri Team Chaos           AUT  M-AK2        62  22:58/167.      22:59/150.      0:45:57    13.06   4:35   
 164    18  Krainz Thomas                   67  Wien                     AUT  M-AK2        63  22:45/160.      23:46/180.      0:46:31    12.90   4:39   
 165   159  Steger Michael, Mag.            79  ESV Ottakring            AUT  M-AK1        25  22:49/163.      23:44/178.      0:46:34    12.88   4:39   
 166   251  Kanka Helmut, Ing.              56  Wr. Neudorf              AUT  M-SK1        50  23:39/185.      22:55/147.      0:46:34    12.88   4:39   
 167    75  Kohlmaier Georg                 60  Wien                     AUT  M-SK1        51  23:09/171.      23:25/166.      0:46:35    12.88   4:39   
 168   365  Wimmler Wolfgang                56  Tri Kagran               AUT  M-SK1        52  23:11/172.      23:24/165.      0:46:35    12.88   4:39   
 169    91  Vital Daniela                   74  Wien                     AUT  W-AK1         6  22:49/162.      23:46/181.      0:46:36    12.88   4:39   
 170    88  Novak Peter                     41  Wien                     AUT  M-SK3         1  23:02/169.      23:36/173.      0:46:38    12.87   4:39   
 171    92  Dreyer Hermann, Dr.             62  Wien                     GER  M-SK1        53  22:41/159.      23:58/189.      0:46:40    12.86   4:40   
 172    37  Ulreich Franz                   58  Falsche Hasen            AUT  M-SK1        54  22:23/154.      24:19/192.      0:46:43    12.84   4:40   
 173    51  Meyer Michael                   62  Wien                     AUT  M-SK1        55  22:53/164.      23:51/184.      0:46:44    12.84   4:40   
 174    86  Zauner Anna                     58  LT Lebensministerium     AUT  W-SK1         3  23:26/176.      23:20/161.      0:46:46    12.83   4:40   
 175   168  Deusch Ludwig                   51  Wien                     AUT  M-SK2         4  23:39/184.      23:15/159.      0:46:55    12.79   4:41   
 176    94  Starosta Jürgen                 75  FC Edelweiß              AUT  M-AK1        26  23:37/181.      23:27/169.      0:47:05    12.74   4:42   
 177   199  Schinko Gunhild                 62  Wien                     AUT  W-SK1         4  23:21/174.      23:46/182.      0:47:07    12.73   4:42   
 178   185  Schiebel Werner                 53  Wien                     AUT  M-SK2         5  23:25/175.      23:44/177.      0:47:09    12.73   4:42   
 179   158  Hoffmann Ulrike                 72  Wien                     AUT  W-AK2         5  23:28/177.      24:03/190.      0:47:32    12.62   4:45   
 180    77  Schmidmayer Kurt                42  LSV Wien                 AUT  M-SK3         2  24:13/195.      23:30/170.      0:47:44    12.57   4:46   
 181    24  Riedl Walter                    58  Wien                     AUT  M-SK1        56  23:14/173.      24:38/197.      0:47:52    12.53   4:47   
 182   176  Malleier Julia, Dipl.Ing.       75  HSV Tria Amstetten Gerl  AUT  W-AK1         7  24:06/193.      23:51/185.      0:47:57    12.51   4:47   
 183   200  Ruttner Oswald, Dr.             46  LC Tony Sudy             AUT  M-SK2         6  24:51/204.      23:10/157.      0:48:02    12.49   4:48   
 184   111  Buder Claudia                   79  Wien                     AUT  W-AK1         8  24:14/196.      23:51/186.      0:48:05    12.48   4:48   
 185    52  Bride Markus                    72  Wien                     AUT  M-AK2        64  24:40/202.      23:26/167.      0:48:06    12.47   4:48   
 186   318  Kalem Susanne                   63  Wien                     AUT  W-SK1         5  23:34/179.      24:35/195.      0:48:10    12.46   4:49   
 187   140  Bieler Bernhard                 67  Mariasdorf               AUT  M-AK2        65  24:43/203.      23:32/172.      0:48:16    12.43   4:49   
 188   139  Christian Ulreich               79  Bernstein                AUT  M-AK1        27  24:55/207.      23:21/162.      0:48:16    12.43   4:49   
 189   241  Unger Andreas, Ing.             66  99ïErs Mödling           AUT  M-AK2        66  23:33/178.      24:43/198.      0:48:17    12.43   4:49   
 190   218  Gschlössl Gerald                72  Wien                     AUT  M-AK2        67  23:38/183.      24:45/199.      0:48:23    12.40   4:50   
 191   246  Nn                              00  Bundesheer 47            AUT  M-???         1  25:01/210.      23:36/174.      0:48:37    12.34   4:51   
 192    16  Brunner Peter-M.                68  Wien                     AUT  M-AK2        68  24:02/190.      24:37/196.      0:48:39    12.33   4:51   
 193    34  Russ Gerhard                    61  Wien                     AUT  M-SK1        57  23:37/182.      25:02/205.      0:48:40    12.33   4:52   
 194   310  Lederer Katja                   72  Wien                     AUT  W-AK2         6  24:55/208.      23:44/179.      0:48:40    12.33   4:52   
 195   304  Jäger Katja, Mag                71  Wien                     AUT  W-AK2         7  24:03/191.      24:58/204.      0:49:01    12.24   4:54   
 196     5  Leder Kurt                      54  Tri Kagran               AUT  M-SK1        58  23:55/187.      25:06/208.      0:49:02    12.24   4:54   
 197   136  Forstenpointner Julia           88  Sport und Fitnessunion   AUT  W-Jug.        2  24:00/189.      25:04/207.      0:49:05    12.22   4:54   
 198    44  Prohaska Rainer                 43  Wien                     AUT  M-SK3         3  23:56/188.      25:16/213.      0:49:13    12.19   4:55   
 199    69  Rossmann Adrian                 82  Wien                     AUT  M-U23         3  25:17/217.      23:56/188.      0:49:14    12.19   4:55   
 200   141  Laschober Andreas               76  Mariasdorf               AUT  M-AK1        28  25:01/211.      24:20/193.      0:49:22    12.15   4:56   
 201    74  Scheitl Elsa                    58  Alte Donau Runners       AUT  W-SK1         6  24:16/197.      25:11/211.      0:49:27    12.13   4:56   
 202   999  Preihs Josef                    51  Wien                     AUT  M-SK2         7  24:16/197.      25:11/212.      0:49:27    12.13   4:56   
 203   363  Weiss Martina                   88  Tri Kagran               AUT  W-Jug.        3  23:37/180.      25:59/233.      0:49:36    12.10   4:57   
 204    31  Tischler Michael, Ing           57  Wien                     AUT  M-SK1        59  24:05/192.      25:33/219.      0:49:38    12.09   4:57   
 205   371  Selepa Alfred                   40  Wien                     AUT  M-SK3         4  23:49/186.      25:56/230.      0:49:45    12.06   4:58   
 206    30  Lerchner Hans-Peter, Mag        68  ARC                      AUT  M-AK2        69  24:13/194.      25:39/221.      0:49:52    12.03   4:59   
 207   124  Banlaki Andreas                 79  Wien                     AUT  M-AK1        29  26:11/238.      23:47/183.      0:49:59    12.00   4:59   
 208    28  Zechner Otmar                   67  Zwettl                   AUT  M-AK2        70  25:29/221.      24:32/194.      0:50:02    11.99   5:00   
 209   345  Kern Ernest                     56  Wien                     AUT  M-SK1        60  24:34/200.      25:29/217.      0:50:03    11.99   5:00   
 210   366  Schiller Friedrich              57  LCC Wien                 AUT  M-SK1        61  24:24/199.      25:43/224.      0:50:08    11.97   5:00   
 211   101  Hes Karl                        63  Obersiebenbrunn          AUT  M-SK1        62  24:35/201.      25:41/223.      0:50:17    11.93   5:01   
 212   144  Robinson Kristina               68  Wien                     USA  W-AK2         8  25:27/220.      24:49/201.      0:50:17    11.93   5:01   
 213   294  Emmerich Albrecht, Dipl-Ing     68  Wien                     GER  M-AK2        71  26:23/241.      23:56/187.      0:50:20    11.92   5:02   
 214    11  Höss Gerhard                    65  Wien                     AUT  M-AK2        72  25:00/209.      25:31/218.      0:50:31    11.88   5:03   
 215   356  Kiesling Andreas, Dr.           56  Wien                     AUT  M-SK1        63  25:33/225.      25:02/206.      0:50:36    11.86   5:03   
 216   188  Czedron Andreas                 58  Wien                     AUT  M-SK1        64  25:13/216.      25:26/216.      0:50:39    11.85   5:03   
 217   291  Thalmann Peter                  81  Wien                     AUT  M-U23         4  25:34/226.      25:07/209.      0:50:41    11.84   5:04   
 218   338  Kruppa Michael, Mag.            62  Wien                     AUT  M-SK1        65  25:48/232.      24:54/202.      0:50:43    11.83   5:04   
 219   292  Deusch Christian                74  Wien                     AUT  M-AK1        30  25:09/215.      25:33/220.      0:50:43    11.83   5:04   
 220   147  Cadek Peter                     77  Wien                     AUT  M-AK1        31  27:03/250.      23:43/176.      0:50:47    11.81   5:04   
 221   381  Seiler Georg                    63  SAFE WAY                 AUT  M-SK1        66  25:06/213.      25:45/225.      0:50:51    11.80   5:05   
 222   173  Vitek Michael                   63  Wien                     AUT  M-SK1        67  25:06/212.      25:47/227.      0:50:53    11.79   5:05   
 223   367  Haberler Wolfgang               57  Wien                     AUT  M-SK1        68  25:51/233.      25:07/210.      0:50:59    11.77   5:05   
 224   171  Holzbauer Karin                 58  ASKÖ Wat Stadlau         AUT  W-SK1         7  25:52/234.      25:17/214.      0:51:09    11.73   5:06   
 225    56  Filip Thomas, Dipl. Tzt.        68  Wien                     AUT  M-AK2        73  26:17/239.      24:56/203.      0:51:14    11.71   5:07   
 226    15  Schöffmann Susanne              74  Wien                     AUT  W-AK1         9  25:24/219.      25:56/231.      0:51:20    11.69   5:08   
 227   237  Hopp Christian                  70  Wien                     AUT  M-AK2        74  25:08/214.      26:29/241.      0:51:38    11.62   5:09   
 228   288  Kotschnigg Michael              56  Wien                     AUT  M-SK1        69  25:52/235.      25:47/228.      0:51:40    11.61   5:10   
 229    58  Vymetal Dominik, Drdi           44  Wien                     TCH  M-SK2         8  26:54/247.      24:46/200.      0:51:41    11.61   5:10   
 230    48  Postel Johannes                 67  Wien                     AUT  M-AK2        75  25:43/230.      25:58/232.      0:51:42    11.61   5:10   
 231    85  Wrubel Boris                    79  ESV Ottakring            AUT  M-AK1        32  24:53/205.      26:51/246.      0:51:45    11.59   5:10   
 232   332  Guglberger Roland               76  Wien                     AUT  M-AK1        33  26:01/236.      25:49/229.      0:51:50    11.58   5:11   
 233   145  Pilz Thomas                     67  Wien                     AUT  M-AK2        76  25:33/223.      26:17/237.      0:51:51    11.57   5:11   
 234   119  Simetits Traude                 62  Wien                     AUT  W-SK1         8  25:36/227.      26:15/234.      0:51:51    11.57   5:11   
 234   234  Löffler Maria                   50  Wien                     AUT  W-SK2         2  25:21/218.      26:29/242.      0:51:51    11.57   5:11   
 236   138  Horina Thomas, Ing.             70  Wien                     AUT  M-AK2        77  25:33/224.      26:19/238.      0:51:53    11.56   5:11   
 237    42  Postel Gerhard                  56  Wien                     AUT  M-SK1        70  25:44/231.      26:16/236.      0:52:00    11.54   5:12   
 238   242  Hörhager Robert                 78  Wiener Neudorf           AUT  M-AK1        34  26:41/245.      25:21/215.      0:52:03    11.53   5:12   
 239   357  Keusch Anita                    76  LCU Euratsfeld           AUT  W-AK1        10  25:39/228.      26:25/239.      0:52:05    11.52   5:12   
 240   324  Saml Ralph                      61  Wien                     AUT  M-SK1        71  25:31/222.      26:41/245.      0:52:12    11.49   5:13   
 241   209  Petsch Leopoldine               58  Wien                     AUT  W-SK1         9  26:07/237.      26:28/240.      0:52:35    11.41   5:15   
 242   154  Seidl Jürgen                    70  Klosterneuburg           AUT  M-AK2        78  25:42/229.      27:17/252.      0:52:59    11.32   5:17   
 243   339  Freinberger Valerie, Ing.       67  LCU Euratsfeld           AUT  W-AK2         9  26:32/242.      26:31/243.      0:53:03    11.31   5:18   
 244   334  Pfregner Peter, Ing.            70  Wien                     AUT  M-AK2        79  27:29/256.      25:45/226.      0:53:14    11.27   5:19   
 245   186  Schiebel Angelika               88  LCC Wien                 AUT  W-Jug.        4  27:03/251.      26:15/235.      0:53:19    11.25   5:19   
 246    60  Geyser Susanne                  73  Korneuburg               AUT  W-AK2        10  26:47/246.      26:32/244.      0:53:20    11.25   5:20   
 247   118  Kramer Michael                  64  Wien                     AUT  M-AK2        80  27:44/262.      25:40/222.      0:53:25    11.23   5:20   
 248   359  Hütterer Lydia                  69  Wien                     AUT  W-AK2        11  26:41/244.      26:52/247.      0:53:33    11.20   5:21   
 249   368  Stottan Monika                  69  Wien                     AUT  W-AK2        12  26:34/243.      26:59/248.      0:53:34    11.20   5:21   
 250   121  Weiss Jürgen                    74  Wien                     AUT  M-AK1        35  26:19/240.      27:40/256.      0:54:00    11.11   5:24   
 251   361  Alfon Barbara                   71  LA Vitesse Espoir        AUT  W-AK2        13  27:02/248.      27:16/250.      0:54:18    11.05   5:25   
 252   312  Stocher Nicci                   72  LA Vitesse Espoir        GER  W-AK2        14  27:02/249.      27:16/250.      0:54:18    11.05   5:25   
 253   172  Wondrak Claudia, Dipl-Ing       71  Wien                     AUT  W-AK2        15  27:25/254.      27:15/249.      0:54:41    10.97   5:28   
 254    65  Wasl Franz, Ing.                60  Wien                     AUT  M-SK1        72  27:26/255.      27:23/255.      0:54:49    10.95   5:28   
 255   134  Tanaka Yumiko                   60  Wien                     AUT  W-SK1        10  27:35/257.      27:20/254.      0:54:56    10.92   5:29   
 256   336  Dresel Michael                  61  Tenovis Racer            AUT  M-SK1        73  27:17/253.      28:05/259.      0:55:23    10.83   5:32   
 257   123  Stadler Gerhard                 66  Bockfließ                AUT  M-AK2        81  28:05/264.      27:19/253.      0:55:25    10.83   5:32   
 258   182  Hecht Gerhard, Dr               63  Wien                     AUT  M-SK1        74  27:36/258.      27:49/258.      0:55:26    10.82   5:32   
 259   198  Zeilinger Florian               76  Wien                     AUT  M-AK1        36  27:36/259.      28:08/261.      0:55:45    10.76   5:34   
 260   215  Erdely Thomas                   68  Wien                     AUT  M-AK2        82  27:51/263.      28:07/260.      0:55:59    10.72   5:35   
 261   208  Zinsler Herbert                 46  Wien                     AUT  M-SK2         9  28:46/270.      27:41/257.      0:56:28    10.63   5:38   
 262   329  Napravnik Judith                53  Wien                     AUT  W-SK2         3  28:17/265.      28:12/262.      0:56:29    10.62   5:38   
 263    59  Böck Barbara                    44  Wien                     AUT  W-SK2         4  28:27/267.      28:17/263.      0:56:44    10.58   5:40   
 264   233  Hirnschal Eduard                39  Wien                     AUT  M-SK3         5  28:18/266.      28:33/265.      0:56:51    10.55   5:41   
 265   337  Klaus Jürgen                    72  Korneuburg               AUT  M-AK2        83  27:16/252.      29:49/276.      0:57:05    10.51   5:42   
 266   311  August Thomas                   65  Wien                     AUT  M-AK2        84  28:38/268.      28:49/266.      0:57:27    10.44   5:44   
 267   342  Katzenbeisser Katrin            68  Wien                     AUT  W-AK2        16  29:12/271.      29:01/268.      0:58:14    10.30   5:49   
 268   257  Steiner Christine               67  Wien                     AUT  W-AK2        17  28:43/269.      29:56/277.      0:58:39    10.23   5:51   
 269    13  Widhalm Franz-Stefan            68  Tulln A.D. Donau         AUT  M-AK2        85  27:39/260.      31:02/280.      0:58:42    10.22   5:52   
 270   106  Nevrivy Ernst                   68  Rote Renner              AUT  M-AK2        86  27:43/261.      31:01/279.      0:58:44    10.22   5:52   
 271   350  Idinger Andreas                 76  Wien                     AUT  M-AK1        37  29:56/278.      29:10/269.      0:59:06    10.15   5:54   
 272    23  Schöpf Werner                   41  KSV E Werk               AUT  M-SK3         6  29:54/275.      29:12/271.      0:59:06    10.15   5:54   
 273   108  Reindl Thomas                   61  Roten Renner             AUT  M-SK1        75  30:49/285.      28:17/264.      0:59:07    10.15   5:54   
 274   245  Höppe Alexander                 69  Wien                     AUT  M-AK2        87  30:14/281.      28:53/267.      0:59:07    10.15   5:54   
 275     8  Falk Wolfgang                   57  Tri Kagran               AUT  M-SK1        76  29:56/277.      29:11/270.      0:59:08    10.15   5:54   
 276   360  Tichy Friedrich                 39  Wien                     AUT  M-SK3         7  29:39/272.      29:35/274.      0:59:15    10.13   5:55   
 277    19  Pokorny Ursula                  57  Flag Dragons             AUT  W-SK1        11  29:54/275.      29:24/273.      0:59:18    10.12   5:55   
 278   104  Foric Heidi                     59  Roten Renner             AUT  W-SK1        12  30:17/282.      29:24/272.      0:59:41    10.05   5:58   
 279   355  Hager Erich, Dr.                39  Cafe Falk                AUT  M-SK3         8  30:02/280.      29:45/275.      0:59:48    10.03   5:58   
 280   254  Pichler Charlotte, Mag.         45  Wien                     AUT  W-SK2         5  30:00/279.      31:09/283.      1:01:10     9.81   6:07   
 281   244  Urbaschek Alexandra             69  Wien                     AUT  W-AK2        18  29:49/273.      31:51/290.      1:01:40     9.73   6:10   
 282   212  Mokry Andreas                   70  Wien                     AUT  M-AK2        88  29:49/273.      31:51/291.      1:01:40     9.73   6:10   
 283    89  Todt Christiane, Mag.           72  Weidling                 AUT  W-AK2        19  30:26/283.      31:25/287.      1:01:51     9.70   6:11   
 284   328  Kopriva Rainer                  63  Althofen                 AUT  M-SK1        77  31:20/288.      31:06/281.      1:02:26     9.61   6:14   
 285    25  Klein Sonia                     72  Www.Free Eagle.At        GBR  W-AK2        20  30:49/284.      31:40/289.      1:02:30     9.60   6:15   
 286   322  Stancl Sabine                   63  Wien                     AUT  W-SK1        13  31:18/286.      31:21/284.      1:02:39     9.58   6:15   
 287    33  Budai Christine                 59  Www.Fit Company.At       AUT  W-SK1        14  31:45/293.      31:06/282.      1:02:52     9.54   6:17   
 288   152  Veraszto Thomas, Dr.            62  Wien                     AUT  M-SK1        78  31:36/290.      31:24/285.      1:03:00     9.52   6:18   
 289   307  Kovarik Stefan, Ing.            71  Dick und Durstig         AUT  M-AK2        89  31:20/287.      31:51/292.      1:03:11     9.50   6:19   
 290   148  Fikisz Beatrix                  69  Wien                     AUT  W-AK2        21  31:35/289.      31:36/288.      1:03:12     9.49   6:19   
 291    27  Österreicher Gerlinde           58  Tri Team Chaos           AUT  W-SK1        15  32:27/298.      30:48/278.      1:03:16     9.48   6:19   
 292    61  Klein Harald                    59  Wien                     AUT  M-SK1        79  32:07/297.      31:24/285.      1:03:31     9.45   6:21   
 293    36  Bittermann Bianca               76  Wien                     AUT  W-AK1        11  31:46/294.      31:54/293.      1:03:40     9.42   6:22   
 294    35  Kraker Heidelinde               71  Wien                     AUT  W-AK2        22  31:44/291.      31:56/294.      1:03:41     9.42   6:22   
 295    90  Wrana Alexandra                 75  Wien                     AUT  W-AK1        12  31:46/295.      31:56/295.      1:03:43     9.42   6:22   
 296    39  Zsemla Rosemarie                39  Www.Fit Company.At       AUT  W-SK3         1  31:45/292.      32:23/297.      1:04:08     9.36   6:24   
 297    55  Domes Gerda                     66  Wien                     AUT  W-AK2        23  33:19/299.      31:58/296.      1:05:17     9.19   6:31   
 298    64  Wesel Inge, Dipl.-Ing.          75  Wien                     AUT  W-AK1        13  33:27/301.      36:16/298.      1:09:44     8.60   6:58   
 299    62  Budai Wilhelm                   37  TV Kagran                AUT  M-SK3         9  33:22/300.      36:53/299.      1:10:15     8.54   7:01   
 300    47  Zechner Josef                   59  Wien                     AUT  M-SK1        80  34:01/302.      40:00/300.      1:14:01     8.11   7:24   
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
PENTEK timing KEG, Mitterwald 57, A-7350 Stoob-Süd

© 2003 PENTEK timing KEG